معرفی کامل نژادسرابی

۱۴۰۰/۴/۳۰ چهارشنبه
(1)
(0)

معرفی کامل نژادسرابی

معرفی کامل نژادسرابی

نژاد سگ سرابی

زادگاه اصلی این نژاد درشت اندام منطقه آذربایجانِ شهرستان سراب است. از این سگ بیشتر به عنوان سگ گله و سگ نگهبان استفاده می‌شود.

سگ سرابی در مواجه با هر تهدیدی بسیار شجاع و بی‌باک بوده. سگ‌های سرابی تربیت‌پذیر و کاملاً مطیع صاحبان خود هستند. با افراد خانواده مهربان و صمیمی هستند ولی با مشاهده غریبه یا خطر به شدت تهاجمی می‌شوند. معمولاً از ۱۴ ماهگی به بعد به بلوغ می‌رسند.

از ویژگی‌های بارز این سگ می‌توان به پوست کلفت آن اشاره کرد که برای سگ چوپان بودن بسیار خوب است زیرا دندان هر حیوانی نمی‌تواند به راحتی به آن نفوذ کند و یک ویژگی دیگر که این نژاد را با دیگر نژادها متمایز کرده این است که در تغییر محیط و آب و هوا هیچ تغییراتی در وزن و روحیه و استقامت بدنی آنها رخ نمی‌دهد این نژاد بسیار هوشیار است و همیشه آماده حمله به هر تهدیدی است.

ناگفته نماند سگ سرابی و کنگل دارای قدرتمندترین آرواره در بین تمام نژاد سگ‌های جهان هستند.

سگ‌های سراب اغلب دم‌کلفت،پوزه سیاه و بسیار بر روی دم خود حساس اند این سگها در عشایر ها و کوچ نشنان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سگ سرابی دارای ظاهری عضلانی و تراشیده با پنجه‌های پهن و بدون اضافه وزن است. این سگ معمولاً به رنگ زرد یا قرمز و سیاه و کرم و سیاه و قهوه ای رنگ با پوزه سیاه و گاهی ماسک سیاه بر روی صورت یافت می‌شود و به دو گونه مو کوتاه و مو بلند تقسیم می‌شود.

نوع سیاه رنگ آن نیز با خط سفید بر روی سینه وجود دارد که کمیاب تر بوده ولی سگی پر طرفدار است. این ماستیف بزرگ جثه دارای آرواره‌هایی بسیار نیرومند همراه با سری بزرگ و کمی خرطوم و پوست در زیر گردن و پوزه‌هاست. سگ‌های سرابی سگ‌های بسیار مقاومی هستند.

برای مشاوره و واردات از کشورهای روسیه ،اوکراین و تایلند با شماره 09124040030مهندس امامی تماس حاصل بفرمایید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
doglovers.ir