آمریکن بولی

۱۴۰۱/۲/۲ جمعه
(2)
(0)

آمریکن بولی

آمریکن بولی

آمریکن بولی (American Bully)


سگ آمریکن بولی (American Bully) دارای پوشش خارجی کوتاه، متراکم، صاف و براق است و در تمامی رنگها یافت می‌شود.
سگ آمریکن بولی (American Bully) دارای پوشش خارجی کوتاه، متراکم، صاف و براق است و در تمامی رنگها یافت می‌شود. سر این نژاد دارای طول متوسط، عمیق با جمجمه‌ای پهن است و گونه‌هایش عضلانی و مشهود است. گوشها کمی نیم‌تیز می‌باشند. گوشها را می‌توان بر طبق سلیقه جراحی نمود. چشمها بیضی شکل تا گرد در قسمت تحتانی جمجمه و با فاصله از یکدیگر قرار دارند و در تمامی رنگها یافت می‌شوند. پوزه دارای طول متوسط است که در قسمت بالا گرد و یا تقریباً گرد است و از زیر چشمها به سمت پایین افتادگی دارد. فک بسیار باوقار و محکم که نشان‌دهنده قدرت دندانهای اوست! لب‌ها نزدیک به هم و دارای پوستی تقریباً شُل هستند. افتادگی زیاد مانند نژادهای ماستیف قابل قبول نیست. دندان‌ها منظم و همانند قیچی روی یکدیگر قرار می‌گیرند. رنگ بینی متنوع است. گردن سنگین وزن، متوسط و کمی قوس دارد و به‌تدریج از شانه‌ها به سمت اسکلت پشت باریک می‌شود. گردن هیج پوست شلی ندارد و به اندازه متوسط است. کمر تقریباً صاف و یا در انتها و نزدیک به دم دارای شیب کمی است. اگر بخش انتهایی بدن کمی بالا باشد نیز قابل قبول است. پاهای جلویی با فاصله از یکدیگر قرار دارند و سینه فراخ را به خوبی نمایان می‌کنند. دم پایین‌تر از خط بدن، کوتاه و بدون تاب است که در بخش چسبیده به بدن پهن‌تر و به تدریج باریک می‌شود. (دم جراحی نمی‌شود). پاهای جلویی صاف است و می‌تواند کمی به سمت پنجه‌ها قوس داشته باشد. طرز راه رفتن چابک و ارتجاعی است.

 

 

سایز بندی آمریکن بولی

سایز بندی آمریکن بولی

 

خلق و خوی سگ آمریکن بولی

واردات آمریکن بولی

آمریکن بولی نژادی است چابک، سرحال، خوشحال، اجتماعی و با اعتماد به نفس. آرام است و به مردم عشق می‌ورزد، بسیار باوفا و بامحبت است و یک سگ خانواده خوب خواهد بود. معمولاً فرمانبردار است و هیچ‌چیز را بیشتر از خوشنود نمودن صاحبش نمی‌خواهد. فوق‌العاده شجاع و باهوش است و این ویژگی‌ها او را تبدیل به سگ گاردی پر‌انرژی می‌نماید. این نژاد در حالی‌که وفاداری و استقامت آمریکن پیت‌بول تریر را دارد در عین‌حال اجتماعی بودن آمریکن استافوردشایر تریر را نیز به ارث برده است. رفتار خوب و مناسب این سگ با کودکان و صاحبش در خشنود نمودن خانواده‌ای که با آنها زندگی می‌کند منحصر به فرد است.

با اعتماد به نفس اما بدون رفتار تهاجمی. از لحاظ فیزیک بدنی، ظاهری ورزشکار دارد که عضلات قدرتمند و متمایز او هر بیننده‌ای را مجذوب می‌نماید و نشانگر قدرت و استقامت این نژاد است. آمریکن بولی نژادی همه فن حریف است که توانایی انجام انواع وظایف و کارهای سخت را دارد. در مجموع آمریکن بولی قابل اعتماد، وفادار و ایده‌آل جهت نگهداری به عنوان سگ خانواده است.آنها را به شجاعتشان می‌شناسند و اگر عصبانی شود به یک سگ جنگجوی واقعی تبدیل خواهد شد. سگی بسیار محافظ در برابر صاحب و قلمرو صاحبش است. اگر دشمن بخواهد به عزیزانش آسیبی برساند تا سر حد مرگ با او مبارزه خواهد نمود و در این راه از هیچ‌چیز دریغ نخواهد کرد. این نژاد استقامت زیادی در تحمل درد دارد.باید از سنین تولگی اجتماعی شود. همانطور که می‌تواند یک گارد بی‌نظیر باشد، همزمان یک سگ خانوادگی ایده‌آل است. به صاحبی نیاز دارد تا به خوبی اطلاع داشته باشد که هر سگی بر طبق غریزه نیاز به یک رهبر و رئیس دارد. آمریکن بولی صاحبی با اعتماد به نفس، آرام با رفتاری محکم می‌خواهد، باید به وی فهمانده شود که چه توقعی از او دارید، چه قوانینی را باید دنبال کنند و حد و مرزشان کدام است. وقتی انسان و سگ در کنار یکدیگر زندگی می‌نمایند عضو یک گروه به حساب می‌آیند و این گروه تنها به یک رهبر نیازمند است. حدود کاملاً مشخص‌اند. شما و یا هر انسان دیگر باید در بالاترین موقعیت این گروه قرار گیرید. این تنها راهی است که این رابطه به موفقیت ختم می‌شود.

 

 

وزن و ارتفاع آمریکن بولی

آمریکن بولی

وزن در نرها: (53-46 سانتیمتر) در ماده‌ها: (51-43 سانتیمتر)

در 5 اندازه استاندارد، جیبی، بسیار بزرگ XL، کلاسیک بی‌نهایت یافت می‌شوند که طول و وزن‌های متفاوتی دارند که به واقع این اندازه‌ها خیلی مهم نیستند، اصل اهمیت مربوط به تناسب بین ارتفاع و وزن حیوان است.

شرایط نگهداری آمریکن بولی

اگر به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد جهت نگهداری در آپارتمان مناسب‌اند. در خانه فعال‌اند و نیازی به حیاط مستقل ندارند. معمولاً هوای گرم را ترجیح می‌دهند.

فعالیت بدنی

به مقدار قابل توجهی فعالیت بدنی مانند پیاده‌روی‌های روزانه نیاز دارند تا از لحاظ فیزیکی و روانی در شرایط خوبی باقی بمانند.

آراستن

آراستن موهای کوتاه و صاف آن آسان است. با برس‌های کوتاه به طور منظم شانه کشیده شود و در صورت نیاز می‌تواند از شامپو خشک و یا حمام بهره بگیرید. می‌توانید با یک تکه حوله و یا چرم مرطوب روی بدن او کشیده و پوستش را درخشان و براق نمایید. ریزش مو در این نژاد متوسط است.

تاریخچه نژاد آمریکن بولی

در اواسط دهه 1990 به منظور بوجود آوردن یک سگ مخصوص خانواده پرورش داده شد. آمریکن بولی در طول سالها زحمت و انتخاب و آمیزش از 2 نژاد منتخب شده آمریکن پیت‌بول تریر بر اساس استانداردهای UKC انگلستان و آمریکن استافوردشایر تریر بر اساس استانداردهای ایالات متحده آمریکا، بوجود آمده است. در برخی گروه‌های خونی از آمیزش خانواده‌های بولداگ نیز بهره گرفته شده است. موطن این نژاد را می‌توان به واقع در غرب و شرق آمریکا و به خصوص ویرجینا و لوس‌آنجلس و کالیفرنیا دانست. امروزه این نژاد همچنین در آسیا و اروپا نیز یافت می‌شود. گاهاً با نژاد آمریکن پیت‌بول تریر اشتباه گرفته می‌شود، اما باید دانست که نژادی کاملاً متفاوت است.

گروه

 

مجموعه بزرگ داگ لاورز با تجربه بیش از 10 سال برای عزیزانی که علاقمند به داشتن این نژاد زیبا هستند راه روشنی خواهد بود تا یک آمریکن بولی خالص و زیبا را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کنید. برای مشاوره تخصصی تماس بگیرید:

 

09124040030 مهندس امامی

 آمریک بولی

آمریکن بولی

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
doglovers.ir